Dlaczego warto

uczyć się mówić?

Czym jest Toastmasters w kilku słowach?
Toastmasters to międzynarodowa organizacja non-profit, która od ponad 90 lat na całym świecie daje możliwość rozwijania swoich kompetencji miękkich, takich jak przemawianie publiczne i przywództwo.Kto może być członkiem tej organizacji?
Czy można być członkiem w kilku klubach?
Tak. Są osoby, które mają wykupione członkostwo w kilku klubach.
Czy jeśli się zapiszę do klubu, to muszę chodzić na spotkania?
Nie. W Toastmasters dużo można, ale nic nie trzeba. Od Ciebie zależy ile czasu przeznaczysz na spotkania.
Czym Toastmasters różni się od innych tego typu szkoleń?
Jest wiele rzeczy, które wyróżnia Toastmasters na tle innych szkoleń:

  1. Cena. Większość szkoleń oferuje kilku-kilkunastodniowe kursy, których ceny są bardzo wysokie. W TM półroczna składka wynosi 210 zł.
  2. Praktyka. W TM uczymy się głównie poprzez praktykę. Będąc członkiem organizacji nie siedzisz “na szkoleniu” i nie słuchasz jak wykładowca dzieli się swoją wiedzą. Stawiamy na praktykę, dzięki której szybciej się rozwijamy.
  3. Informacja zwrotna. Podczas każdego spotkania, po naszym występie, otrzymujemy wiele informacji zwrotnych. Dzięki temu w stały sposób mamy możliwość poprawienia swoich umiejętności.

Czy wszystkie spotkania są takie same?
I tak i nie. Każde spotkanie Toastmasters odbywa się wg określonej agendy. Jednakże nigdy nie ma takiego samego spotkania – zawsze uczymy się czegoś nowego.
Jakie dodatkowe korzyści płyną ze spotkań?
Oprócz wzrostu pewności siebie można podszkolić np. język – uczestnicząc w spotkaniach klubów anglojęzycznych, niemieckojęzycznych oraz spotkaniach klubów o tematyce biznesowej.
Czy przyjście jako gość wiąże się z opłatami?
Nie. Każda osoba może przyjść dowolną ilość razy jako gość i nie będzie ponosiła w związku z tym żadnych kosztów. Dopiero gdy gość zdecyduje się na dołączenie do organizacji wnosi opłaty członkowskie.
Czy Toastmasters nauczy mnie przemawiać?
To Ty jesteś odpowiedzialny za swój rozwój. Z pewnością znajdzie się wiele osób, które będą Cię wspierać. Oczywiście Twój mentor będzie Ci pomagał przebrnąć przez ścieżkę rozwoju, jednakże tylko od Ciebie będzie zależało czy nauczysz się przemawiać, czy nie.