Jak przygotować się do setki ?

W ostatnim spotkaniu klubu Toastmasters Opole mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach prowadzonych przez Barbarę Pawlos, przedstawicielkę opolskiego oddziału wojewódzkiego NFZ.

Pani Barbara, dzięki swojemu doświadczeniu zawodowemu, podzieliła się z nami cenną wiedzą na temat zachowania przed kamerą, aby uzyskać jak najlepszy efekt w telewizji.

Inspirujące i pouczające warsztaty

Mówczyni wyjaśniła, czym jest „setka” w wiadomościach, czyli krótkie, kilkunastosekundowe wypowiedzi na konkretny temat. Podkreśliła, jak ważne jest precyzyjne formułowanie myśli i przekazywanie najważniejszych informacji w zwięzły sposób.

Dowiedzieliśmy się, jak prawidłowo patrzeć na kamerę, aby wyglądać naturalnie i nawiązać kontakt z widzem. Pani Barbara doradziła, aby skupić się na obiektywie, tak jakbyśmy rozmawiali z osobą stojącą po drugiej stronie.

Pani Barbara podzieliła się skutecznymi technikami na walkę ze stresem przed wystąpieniem. Zwróciła uwagę na znaczenie odpowiedniego przygotowania, aby zminimalizować nerwowość.

Pani rzeczniczka zdradziła, jak w ciągu 20 minut można skutecznie przygotować się do wywiadu. Podkreśliła znaczenie szybkiego zebrania najważniejszych informacji, przemyślenia kluczowych punktów i przećwiczenia odpowiedzi.

Omówiono również, jakie są oczekiwania kamerzystów w kontekście uzyskania jak najlepszego obrazu i dźwięku. Pani Barbara zwróciła uwagę na kwestie techniczne, takie jak odpowiednie oświetlenie, ustawienie mikrofonu oraz unikanie niepotrzebnych ruchów.

Cenne wskazówki!

Warsztaty prowadzone przez Barbarę Pawlos były niezwykle inspirujące i pouczające. Dzięki jej doświadczeniu zawodowemu mogliśmy zgłębić tajniki profesjonalnego wystąpienia przed kamerą oraz dowiedzieć się, jak skutecznie radzić sobie ze stresem i przygotować się do wywiadu w krótkim czasie. Jej wskazówki na pewno będą nieocenione dla wszystkich członków klubu Toastmasters Opole, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne.

Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Pawlos za przeprowadzenie tych wartościowych warsztatów i czekamy na kolejne inspirujące spotkania!

Jedna odpowiedź do “Jak przygotować się do setki ?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *